آقای تبلیغ

پورتال جــامـع نیازمندی های ایران | خرید و فروش بی واسطه

تصویر شماره ازدواج یک مهندس چینی با روباتش!
فناوری و تکنولوژی یکشنبه 20 فروردین 1396 672بازدید

ازدواج یک مهندس چینی با روباتش!

چند ماه قبل گزارشی تهیه شد از نامزدی یک خانم فرانسوی با ربات چاپ 3D اش و او برای ازدواج با این ربات برنامه ریزی کرده است. لازم به ذکر است که بگوییم ازدواج انسان با ربات ها در فرانسه کاملاً قانونی است.

اما اکنون نوبت چینی ها است که دست به این کار دیوانه وار بزنند. یک مهندس چینی که موفق به پیدا کردن فردی برای ازدواج نشده است تصمیم گرفت تا با ربات ازدواج کند. ژنگ جیا جیا 31 ساله، متخصص هوش مصنوعی، پس از اینکه موفق به ازدواج نشد؛ تصمیم گرفت تا رباتی طراحی کند و با آن ازدواج کند. نام این خانم ربات ینگینگ است که میتواندکلمات چینی و تصاویر را تشخیص دهد و چند کلمه ای صحبت کند. فشار آوردن خانواده اش برای ازدواج و همچنین پیدا نکردن فرد مناسب باعث شد تا او چنین رباتی بسازد و با آن ازدواج کند هرچند که این ازدواج در دولت چین به رسمیت شناخته نمیشود و قابل قبول نیست.

طبق گزارشات، ژنگ در روز عروسی اش یک دست کت و شلوار سیاه و سفید پوشید و برای عروس نیز یک لباس سیاه و سفید تهیه کرد و سر او را با یک روسری قرمز پوشاند و یک عروسی کاملاً سنتی برگزار کرد. در این مراسم ژنگ مجبور شد تا عروس را بدوش بگیرد چرا که عروس هنوز قادر به راه رفتن نیست. ولی او افزود که به زودی همسرش قادر به راه رفتن و حتی انجام کارهای خانه خواهد بود. ژنگ گفت: "رویای من برای ساخت همسرم به واقعیت پیوست و به زودی شاهد ربات هایی در منازل خواهیم بود و هدف نهایی من ساخت یک همسر با تمام ویژگی های واقعی است." ژنگ کارمند سابق هواوی است که این شرکت را در سال 2014 ترک کرد.

ازدواج ژنگ در فضای مجازی مورد انتقاد زیادی قرار گرفته است و عده ای نیز معتقد بودند که این حرکت وی یک شیرین کاری تبلیغاتی بوده است.

آقای تبلیغ