آقای تبلیغ

پورتال جــامـع نیازمندی های ایران | خرید و فروش بی واسطه

تصویر شماره کرونا و رونق کسب و کارهای اینترنتی
اجتماعی پنجشنبه 13 آذر 1399 3967بازدید

کرونا و رونق کسب و کارهای اینترنتی

صرف نظر از داستان هایی که در خصوص کرونا وجود دارد، به دنبال شیوع این بیماری مرگبار، مشاغل بسیاری تعطیل شدند، اما کسب وکارهای اینترنتی رشد و پیشرفت چشمگیری داشتند. 

ویروس کرونا در اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹، در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا آنرا به عنوان ذات‌الریه شناختند؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. این ویروس اکنون در سراسر جهان انتشار یافته است.

به گزارش ایمنا، یکی از تاثیرات مثبت کرونا بر کسب و کارهای سنتی، ورود آنها به بازار آنلاین، یا همان تجارت الکترونیک است که بر طبق گزارشات اعلام شده در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰، فناوری‌های نوین در جهان وارد عرصه جدیدی شده‌اند.

بررسی فعالیت‌های تجاری نشان داده است که بیش از یک میلیارد خرید در بیش از ۳۴ کشور جهان انجام شده است که این مساله حکایت از رشد انفجاری تجارت الکترونیک در سراسر جهان دارد.

آمار نشان می‌دهد در سه ماه نخست ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا، رعایت فاصله اجتماعی و مهمتر از همه کاهش حضور افراد در محیط‌های عمومی، میزان خرده‌فروشی در جهان با کاهش ۲۵ درصدی و در سه ماه دوم با کاهش ۷۵ درصدی روبرو شد.

از زمان شیوع کرونا در جهان در ۶ ماه گذشته، میزان فروش الکترونیکی وال‌مارت حدود ۹۷ درصد و آمازون بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است. به نوشته گاردین، با شیوع بیماری کرونا قیمت سهام آمازون افزایش چشمگیری داشته و هر روز نیز به قیمت سهام آن افزوده می‌شود.

از زمان انتشار شیوع این بیماری تاکنون، آمازون در اواسط ماه مارس (فروردین سال جاری) ورود کالاهایی ضروری مانند تجهیزات پزشکی و ملزومات خانگی را که تقاضای زیادی برای آن‌ها وجود داشت،‌ را افزایش داد. در حال حاضر نیز ظرفیت خود را در بخش خواروبار افزایش داده است.

این شرکت همچنین استخدام کارگران جدید، امکان تامین، دریافت و تحویل سریع‌تر اجناس به مشتریان و همچنین پاسخ‌گویی به تقاضاهای رو به افزایش را نیز فراهم کرده است.

بدون شک با شیوع جهانی این بیماری؛ مردم تمایل بیشتری دارند که کالاهای اساسی و موردنیاز خود را درب منزل تحویل بگیرند و از خانه‌های خود خارج نشوند، بدین ترتیب شرکتهایی که دارای سایت فروشگاهی و تحویل کالا درب منزل هستند، این روزها با افزایش سفارش و خرید مواجه هستند. 

در حال حاضر در کشور ما کسب و کارها دچار تضاد طبقاتی و بحرانهای شدید اقتصادی و اجتماعی هستند. بسیاری از مدیران تلاش میکنند تا ایده‌هایی برای پیشرفت کسب و کار خود، دیجیتالی سازی و همچنین نوآوری ارائه دهند تا بتوانند موقعیت مناسبی برای استفاده از توانایی خود و جذب مردم پیدا کنند. عده ای به طراحی سایت، عده ای به سئو و بهینه سازی سایت خود میپردازند و عده ای دیگر از تبلیغات اینترنتی و محبوبیت شبکه های اجتماعی بهره میبرند. 

 

آقای تبلیغ