آقای تبلیغ

پورتال جــامـع نیازمندی های ایران | خرید و فروش بی واسطه

تصویر شماره نکاتی برای افزایش بازدهی دانش آموزان
آموزش شنبه 23 بهمن 1395 905بازدید

نکاتی برای افزایش بازدهی دانش آموزان

 خواب شبانه به اندازه ی کافی،داشتن صبحانه سالم و بسیار مقوی، استفاده به اندازه از تلویزیون و موبایل و کامپیوتر و تبلت و زیاد نمودن زمان ورزش این عوامل بسیار ساده می توانند درافزایش  سطح یادگیری دانش‌آموزان عملکرد بسیار مثبتی داشته باشند.

 محققان در آخرین تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که عادت های  مناسب دانش آموزان در خانه می تواند در کارایی آن ها در مدرسه نقش مهمی داشته باشد.

همکاری درسی و رفتارهای پدر و مادر با دانش آموز مانند رسیدگی به درس ها، کتابخوانی، انجام کاردستی های مدرسه با همدیگر و حرف زدن درباره وقایع مدرسه و سایر موارد باعث افزایش کارایی دانش آموان  به شمار می رود.

اولين نکته ی قابل توجه در هنگام درس خواندن دانش آموز، مکان و زمان درس خواندن می باشد، شرايط محيطي و زمان در نحوه آموزش و پایداری مطالب در ذهن، بسيارتاثیر گذاراست. دانش آموان باید مکان و زماني را براي مطالعه انتخاب کنند که تمرکز بيشتري را براي وي در بر داشته باشد و دانش آموزان با فکري راحت و آسوده در مکاني مناسب و آرام و بدون هیچ گونه سروصدا به درس خواندن بپردازد.

رفت و آمدهاي زیاد، هواي نامناسب صحبت اطرافيان و موارد ديگر مي تواند در چگونگي مطالعه دانش آموز موثر باشد.

بسياري ازاشخاص معتقدند مطالعه ها بايد صبح ها صورت گیرد. اما اشخاصی نيز ترجيح مي دهند که شب ها را براي مطالعه نمودن انتخاب کنند. بپس با توجه به شناختي که هر فرد از خود دارد، بايمشخص کند که بهترين زمان مطالعه براي او چگونه زماني است. البته مطالعات زياد،نشان می دهد که مغز در ساعات ابتدايي صبح، آمادگي بيشتري براي فراگيري را دارد. اما اگر کسي در اين ساعات نمي تواند تمرکز داشته باشد،  با توجه به خصوصيات خود می توند زمان مناسب ديگري را براي مطالعه انتخاب کند.

آقای تبلیغ