آقای تبلیغ

پورتال جــامـع نیازمندی های ایران | خرید و فروش بی واسطه

تصویر شماره ترفند های افزایش سرعت اینترنت
فناوری و تکنولوژی سه شنبه 26 بهمن 1395 802بازدید

ترفند های افزایش سرعت اینترنت

با روشهای  ساده نرم افزاری زیر می توان سرعت اینترنت خود را تا حدی افزایش داد:

اگر تمایل دارید سرعت اینرنت در حال حاضر خود را افزایش دهید و یا اینکه از همه سرعتی که شرکت ارایه دهنده اینترنت‌ در اختیارتان قرار می‌دهد استفاده نمی‌کنید؛ با استفاده از این 3 روش ساده نرم افزاری زیر در ویندوز می‌توانید مشکل‌تان را تاحد زیادیحل نمایید.

غیر فعال کردن آپدیت‌های خودکار

 آپدیت های خودکار به طور پیش‌فرض در تنظیمات ویندوز وجود دارد و پنهانی برای دانلود فایل‌های سیستمی مورد نیاز از حجم و سرعت اینترنت شما مصرف می کند. این مورد می‌تواند پاسخ  این سوال که “چرا سرعت اینترنت من در قسمتی از ساعات روز کاهش می یابد” باشد.

برای غیرفعال نمودن آپدیت خودکار در ویندوز‌ 10 ابتدا وارد منوی تنظیمات می شوید سپس از آن جا مسیر Network & Internet > Wi-Fi > Advanced options را طی کنید و پس از آن گزینه Set metered connection را فعال کنید.

برای ویندوز 8 و 8.1 هم می‌توانید از داخل منوی تنظیمات وارد Windows Update شده و از آن‌جا در قسمت Important Updates گزینه Never Check For Updates را انتخاب کنید.

در ویندوز 7 شما باید از Control Panel وارد قسمت Windows Update شوید و از نوار سمت چپ Change Settings را برمی گزینیم. سپس از بین قسمت های موجود، Never Check For Updates را فعال کنید. مطمئن باشید با انجام این اقدامات تاثیر مثبتی را هم در سرعت و هم در حجم مصرفی اینترنت‌تان مشاهده خواهید کرد.

 

با این 3 روش سرعت اینترنت خود را چند برابر کنید!

 

ابتدا افزونه‌های اضافی موجود در کروم حذف کنید

اگر برای گشت و گذار از بروزرکروم استفاده می‌کنید، حتما افزونه‌های نصب شده بر روی مرورگر را از بخش Extensions که در منوی تنظیمات است، چک کنید. این افزونه‌ها شاید کاربردی باشند، اما از اینترنت شما مصرف می‌کنند و در این صورت با کم شدن سرعت و تمام شدن کامل  حجم مصرفی مواجه خواهید شد.

 

با این 3 روش سرعت اینترنت خود را چند برابر کنید!

 

پهنای باند مصرفی توسط ویندوز را کاهش دهید

 ویندوز 10 چیزی در حدود 80 درصد پهنای باند اینترنت‌ را مختص به خود سیستم عامل وبرنامه های نصب شده قرار می دهد پس شما تنها از 20 درصد پهنای باند باقی مانده اینترنت‌تان استفاده خواهید نمود. شما به راحتی می‌توانید این پهنای باند مصرفی را به طور کامل در اختیارگشت و گذار و دانلود‌های خود قرار دهید. برای انجام دادن این کار دکمه‌های استارت و R با هم بگیرید تا منوی Run باز شود. پس از آن عبارت gpedit.msc را تایپ نموده و کلید اوکی را بزنید. درنهایت وارد مسیر Computer Configuration > Administrative Templates > Network > QoS Packet Scheduler > Limit Reservable Bandwich شده و در منوی باز شده مانند تصویر زیر عمل نمایید.

 

با این 3 روش سرعت اینترنت خود را چند برابر کنید!

 

آقای تبلیغ