آقای تبلیغ

پورتال جــامـع نیازمندی های ایران | خرید و فروش بی واسطه

تصویر شماره عکس | اولین سرمربی زن در لیگ قهرمانان آسیا
وب گردی چهارشنبه 27 بهمن 1395 813بازدید

عکس | اولین سرمربی زن در لیگ قهرمانان آسیا

چان یوئن تینگ  را می  توان به عنوان تاریخ ساز بزرگ فوتبال هنگ کنگ در سال  های قبل دانست  او را می توان اولین بانویی دانست که به عنوان سرمربی، موفق به دست یابی  لیگ مردان شده است و الان  او  دارای  اهداف بالایی می باشد که لیگ قهرمانان آسیا را به عنوان مکانی برای جستجوی آرزوها یش می داند.

16 آوریل 2016 روز بزرگ و مهمی  برای این سرمربی 27 ساله می باشد. با موفق شدن 1-2 در دیدار پایانی، چان یوئن تینگ  به عنوان اولین زنی شد که در رقابت های سراسری فوتبال مردان به چنین افتخاری نائل گشت و اسم خود را در تاریخ به ثبت رساند.

او چنین بیان نمود که رسانه ها و خبرنگاران فراوانی در رابطه با این موضوع  با من تماس گرفتند که این همه توجه  برای من بسیار تعجب آور بود. وقتی که من به عنوان سرمربی برگزیده شدم، هیچگاه در خاطرم افکاری در ارتباط با مبدل شدن به یک الگو برای بانوان دیگر یا قهرمانی و بردن جام وجود نداشت. فقط هدف من این بود که وظیفه خودم را به درست و به نحو احسن انجام بدهم.

هیچ فردی انتظار چنین رخدادی را در هنگ کنگ نداشت و شاید بتوان خوش شانسی را یکی از عوامل این موفقیت دانست.

ولی هرفردی که در فوتبال حداقل هایی داشته باشد، قطعا خواهد فهمید که حضور همراه با توان و استعداد و خوش شانسی  موجب ایجاد یک موفقیت  پیروزمندانه خواهد شد. در ارتباط با چان یوئن تینگ، حوادث دوران نوجوانی  او در ایجاد این رخداد تاثیر فراوانی داشته است.

تینگ چنین بیان نمود: "از دوران بچگی علاقه  وافری به فوتبال داشتم ولی خانواده من بر این باور بودند که بانوان باید وارد رشته های دیگری شوند و فوتبال  برای بانوان مناسب نیست. او در سن 15 سالگی در کلاس های آموزشی با نام مادرم شرکت می نمود و مادرم هر روز متعجب می شد که چرا که من صبح زود خانه را رها میکنم و دیر وقت  هم به خانه بر میگردم. اوایل  پدرم  خیلیعصبانی می شد اما بعد از مدتی با پافشاری های من و مخالفت آنها  من موفق  شدم در حیطه ای که دوست دارم کار خودم ادامه بدهم.

من باور دارم  با اینکه  فوتبال هنگ کنگ در سطح کشورهایی مثل کره جنوبی و ژاپن نیست، ولی من  تمایل دارم که در کشور ژاپن  اطلاعات خود را زیاد کنم.

در حال حاضر و بعد از گذشت سالیان طولانی، رخدادی عجیب در سطح فوتبال آسیا در حال پدید آمدن می باشد وگروهی در قالب لیگ قهرمانان با هدایت یک زن حضور خواهد داشت.

چان یوئن تینگ در پایان بیان نمود که: "حالا بر این باورم که برخلاف قبل خانواده ام به من بسیار افتخار می کنند و از دستاوردی که در زندگی من حاصل شده احساس رضایت دارند".

 

آقای تبلیغ