آقای تبلیغ

پورتال جــامـع نیازمندی های ایران | خرید و فروش بی واسطه

تصویر شماره عکس | عروسک‌های هوشمند؛ وسیله‌ی  برای سرگرمی یا ابزاری جاسوسی
فناوری و تکنولوژی دوشنبه 2 اسفند 1395 928بازدید

عکس | عروسک‌های هوشمند؛ وسیله‌ی برای سرگرمی یا ابزاری جاسوسی

 عروسک‌های هوشمندی دارای قابلیت اتصال به اینترنت  ابزاری برای سرقت و دزدی اطلاعات می باشند،  مقامات آلمانی از والدین درخواست نمودند که این وسایل جاسوسی را از دسترس خود خارج نمایند.
 عروسک‌ های هوشمندی در بازار عرضه شده است که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. این عروسک‌ها دارای هوش مصنوعی بوده و قادرند تا با کودکان صحبت کنند و به مرور زمان که اطلاعات عروسک‌ها از کودک و فضای زندگی او بیشتر شد جواب‌های هوشمندانه تری نیز می‌دهد.

استفاده از این عروسک‌ها در آلمان ممنوع شده است زیرا مقامات آلمانی اعلام کردند که آنها دارای میکروفن و بلندگو بوده و ابزاری برای جاسوسی و دزدیدن اطلاعات از کودکان و والدین آنها می‌باشند. یکی از انواع این عروسک‌های هوشمند که مقامات آلمان مستقیما به آن اشاره کردند My Friend Cayla بود، که بر علیه آن شکایت‌ و انتقاد هایی در اروپا و امریکا صورت گرفته است. بعضی از گروه‌های مدافع حریم شخصی افشا کردند که Cayla بدون اجازه از والدین، صحبت‌های کودکان را ضبط می‌کند. نحوه‌ کار این عروسک به این صورت می باشد که توسط یک میکروفن به سوالات گوش داده و از طریق وای فای این سوالات را برای کمپانی تولید کننده (Nuance) ارسال می‌کند، شرکت مذکور با تبدیل نمودن سوالات به متن و جست وجوی آنها در اینترنت پاسخ را یافته و برای عروسک ارسال می‌نماید. سپس پاسخ‌های ارسال شده برای کودکان پخش خواهد شد.

آقای تبلیغ