آقای تبلیغ

پورتال جــامـع نیازمندی های ایران | خرید و فروش بی واسطه

تصویر شماره آخرین اخبار پلاسکو
حوادث جمعه 1 بهمن 1395 1067بازدید

آخرین اخبار پلاسکو

محمد باقر قالیباف با حضور در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین جزئیات عملیات آواربرداری و نجات محبوس شدگان پلاسکو گفت: ساختمان پلاسکو یک ساختمان 15 طبقه است که حدود 600 واحد تجاری و تولیدی در آن وجود داشته است.

وی با بیان اینکه این ساختمان پر تردد آن هم در روز پنجشنبه در ساعت 8 صبح دچار حریق می‌شود گفت: همه همکارانمان در آتش نشانی مهار کردن آتش را در دستور کار قرار دادند.

وی با بیان اینکه پس از مهار آتش همکارانمان برای سرکشی نهایی و برای اینکه مبادا در این 600 واحد تجاری فردی گرفتار شود مجددا به درون ساختمان می‌روند گفت: متاسفانه به دلیل انفجار و آتش سوزی مجدد و همچنین وجود مواد اشتعال زا حجم بالای آتش در طبقه دهم به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه حجم بالای آتش سبب ذوب شدن سازه فلزی شده و با تخریب سازه فلزی تحمل طبقات بالایی از بین رفته و ساختمان دچار ریزش می‌شود گفت: من از زحمات شجاعانه، مجاهدانه و ایثارگرانه آتش نشانان تشکر می‌کنم و متاسفانه قریب به 20 نفر از همکارانمان محبوس می‌شوند.

وی با بیان اینکه احتمال محبوس شدن افرادی در طبقات زیرین وجود دارد گفت: مهمترین تلاش ما از هنگام ظهر این است که حجم آوار ساختمان را تخلیه کنیم و آهن آلات موجود را برداریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جرثقیل‌ها از دو جبهه شرق و خیابان جمهوری در حال آواربرداری هستند، گفت: در حال حاضر آتش نشانان با حضور در طبقات 2- و 3- ساختمان‌های اطراف در حال دسترسی به طبقه زیرین پلاسکو هستند و امیدواریم بتوانیم راهی برای نجات محبوس شدگان پیدا کنیم. هر چند که در پی آخرین اطلاعات آتش نشانان توانستند به مغازه‌های واقع در طبقات منفی پلاسکو دست یابند.

وی با بیان اینکه امدادرسانی در پلاسکو پیچیده، سخت و مشکل است گفت: از همه جبهه‌ها امدادرسانی می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم محبوس شدگان را نجات دهیم.

قالیباف در خاتمه بار دیگر ضمن عرض تسلیت برای شهادت تعدادی از آتش نشانان گفت: انصافا آتش نشانان جان خود را برای نجات جان مردم دادند و به عموم آتش نشانان تسلیت عرض می‌کنم.

آقای تبلیغ