آقای تبلیغ

پورتال جــامـع نیازمندی های ایران | خرید و فروش بی واسطه

تصویر شماره همسر مرحوم گلبارنژاد هدیه روحانی را پس فرستاد
اجتماعی دوشنبه 16 اسفند 1395 562بازدید

همسر مرحوم گلبارنژاد هدیه روحانی را پس فرستاد

همسر مرحوم بهمن گلبارنژاد در انتقاد به میزان پاداش اهدایی به خانواده اش در جریان مراسم تقدیر از مدال آوران المپیک و پارالمپیک، از پذیرش آن امتناع کرد.

 بهمن گلبارنژاد تنها رکابزن کاروان ایران در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو بوده است. او در جریان مسابقات دوچرخه سواری این دوره بازی ها و در اثر یک سانحه جان خود را از دست داد. به همین دلیل روز گذشته در مراسم تقدیر از مدال آوران المپیک و پارالمپیک ریو که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، از خانواده نیز تقدیر شد.

۳۰۰، ۲۰۰ و ۱۲۰ سکه طلا میزان پاداش مصوبی بود که مدال آوران طلا، نقره و برنز ریو در مراسم روز شنبه حواله آن را دریافت کردند. به خانواده مرحوم گلبارنژاد هم به منظور تقدیر پاداشی معادل ۸۰ سکه پرداخت شد اما همسر وی در انتقاد به میزان پاداش و اینکه حتی به اندازه نفر سوم و دارنده مدال برنز المپیک و پارالمپیک هم نیست، از پذیرش این پاداش امتناع کرده است.

همسر مرحوم بهمن گلبارنژاد طی نامه ای گلایه خود از میزان پاداشی که برای خانواده اش در نظر گرفته شده را اینچنین مطرح کرده است:

«بهمن جان، به پاس زحمات بیست و چند ساله ات که در ورزش جانبازان و معلولین کشور کشیدی، به پاس افتخار آفرینی هایت، به پاس ۱۶ مدال خوشرنگ جهانی ات که در دو رشته ی وزرنه برداری و دوچرخه سواری کسب کردی و به پاس جانفشانی ات در مسابقات پاراالمپیک ریو ۲۰۱۶ و به پاس نیمه برافراشته کردن پرچم کشورمان ایران در اختتامیه پاراالمپیک، که تنها پرچم کشور ما بود که به احترام تو در این مراسم نیمه بر افراشته شد و به پاس جانبازی و رشادتت در میدان جنگ حق علیه باطل، هدیه ای به میزان ۸۰ سکه بهار آزادی از نهاد ریاست جمهوری نصیب خانواده ات شد که متاسفانه ما حاضر به قبول این هدیه نشدیم چرا که جایگاهی که برایت در نظر گرفتند به اندازه ی جایگاه نفر سوم المپیک و پاراالمپیک هم نبود.

جایگاهت حتی در حد قهرمانان ملتمان که در المپیک در حقشان نا داوری شد ولی در جایگاه های افتخاری اول و سوم قرار گرفتند هم نبود. ما افتخار آفرینی همه ورزشکاران المپیکی و پاراالمپیکی در مسابقات ریو ۲۰۱۶، که مایه ی مباهات ایران و ایرانیان شدند را گرامی می داریم اما اعتقاد داریم که جایگاه تو هم هم ردیف این قهرمانان پر افتخار است نه پایین تر از آنها.

عزیزم، آسوده باش که جایگاهت در نزد پروردگارت، در نزد همرزمانت،در نزدجهان ورزش و IPC، در نزد خانواده ات و در نزد ملتت جایگاهی بس اعلاست.

آقای تبلیغ