آقای تبلیغ

پورتال جــامـع نیازمندی های ایران | خرید و فروش بی واسطه

تصویر شماره پیام در پی درگذشت شاعر انقلابی مرحوم احمد عزیزی
اجتماعی چهارشنبه 18 اسفند 1395 656بازدید

پیام در پی درگذشت شاعر انقلابی مرحوم احمد عزیزی

 

امام  خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت شاعر انقلابی  و چیره‌دست، مرحوم احمد عزیزی را تسلیت گفتند
متن پیام رهبر انقلاببه صورت زیر می باشد:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
درگذشت شاعر انقلابی و چیره‌ دست مرحوم احمد عزیزی را که پس از بیماری پررنج و دیرپای او اتفاق افتاده است به جامعه‌ی ادبی کشور و اهالی شعر و هنر خصوصاً مردم عزیز استان کرمانشاه و به‌ ویژه به خانواده‌ی گرامی او که در این گرفتاری نُه‌ ساله غمخوار و شریک او بودند، تسلیت می‌گویم و رحمت و مغفرت الهی برای آن مرحوم و اجر و تسلّا برای آنان را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.
سیدعلی خامنه‌ای

 

احمد عزیزی در ۴ دی ماه ۱۳۳۷ درسر پل ذهاب به دنیا آمد. وی در کودکی با عشایر سیاه چادرنشین حشر و نشر فراوان داشت و قبل از رفتن به دبستان، خواندن و نوشتن را بدون داشتن معلم و تنها از روی کنجکاوی و تأمل و دقت از نوشته‌های روی تابلوها و اسامی خیابانها و… به خوبی اموخت. وی قبل از پیروزی انقلاب به دعوت شمس ال احمد به تهران رفت و دیداری نیز بامرتضی مطهری داشت. وی با شروع جنگ به همراه خانواده به تهران نقل مکان نمود و برای مدتی ساکن شهرستان نور شد سپس در تهران اقامت گزید و به همکاری با روزنامه جمهوری اسلامی پرداخت.

وی سرودن شعر را از سالهای جوانی با مجله جوانان آغاز کرد. وی از پانزدهم اسفند ماه ۱۳۸۶ به علت کاهش سطح هوشیاری ناشی از تشنج، بیماری قلبی و کلیوی در بخش آی‌ سی‌ یو بیمارستان امام رضا کرمانشاه بستری بود. با تأکید رهبر جمهوری اسلامی ایران پس از دیدار با وی، مسئولان بر آن شدند که وی را جهت درمان به خارج از کشور اعزام کنند.

آقای تبلیغ