آقای تبلیغ

پورتال جــامـع نیازمندی های ایران | خرید و فروش بی واسطه

تصویر شماره تاثیر تبلیغات اینترنتی بر فروش
مقالات دوشنبه 12 آبان 1399 403بازدید

تاثیر تبلیغات اینترنتی بر فروش

برای اینکه کسب و کارها بتوانند خود را در بازار رقابتی حفظ کنند باید همیشه تبلیغ درست و آگاهانه‌ای داشته باشند. تبلیغات اینترنتی به مجموعه فعالیت‌های ارتقا و فروش محصولات و سرویس‌هایی گفته می‌شود که از طریق نفوذ و استفاده روش های بازاریابی آنلاین مانند تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، تحقیق بازاریابی و ایمیل‌های تبلیغاتی انجام می شود. تبلیغات اینترنتی به راحتی می تواند برای مشاغل بازاریابی کند چون این روزها کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که به اینترنت دسترسی نداشته باشد و یا هیچ تاثیری از دنیای مجازی در او نباشد. درواقع اینترنت یک نیروی بالقوه است که در شبانه روز فعال است و خدمت رسانی می‌کند به همین دلیل تبلیغات امروزه بیشتر به سمت تبلیغات اینترنتی رفته است چون مشتریان هدف در هر زمان، مکان و موقعیت می‌توانند مخاطب را جذب کنند و به هدف خود برسند.

همچنین تبلیغات اینترنتی خیلی ارزان‌تر از تبلیغات محیطی و چاپی است و فراگیری، ماندگاری و هوشمندانه بودن آن هم جزو مزیت های دیگه اش است. با پیشرفته شدن جوامع وسایل ارتباط جمعی الکترونیک هم به یک کالا اساسی تبدیل شده اند. امروزه کمتر کسی پیدا خواهد شد که با اینترنت آشنایی نداشته باشد. همه افراد جامعه با توجه به نیازهایشان مجبور به استفاده از اینترنت هستند. به همین خاطر وسایل هوشمند و گجت‌ها دیوار حائل افراد با محیط شده‌­اند و مرکز دید افراد تنها همین وسایل هوشمند شده است.

تاثیر تبلیغات اینترنتی بر فروش

در مقایسه با تبلیغات سـنتی تبلـیغات اینترنتی مزیت‌های بیشتری دارد که می توان به ایجاد ارتباط دو طرفه با مخاطب، ایجاد یک پیوند مستقیم به لیست محصولات، مشخص کردن مخاطبین هدف و ارتباط پویا با مشتریان، دسترسی جهانی و شبانه‌روزی، ارسال و نگهداری و به روز رسانی آسان، قابلیت اندازه‌گیری و ردگیری بالا، طراحی پیام آگهی و قابلیت فروش اشاره کرد. و مهم ترین مزیت این است که هزینه تبلیغ در اینترنت هم به مراتب کمتر از رسانه های دیگر می باشد. 

شرکت های تجاری اگر بخواهند در عرصه فعالیت باقی بمانند و موقعیت خود را در بازار پررقابت امروز حفظ کنند باید از روش های تبلیغات اینترنتی استفاده کنند. این نوع تبلیغات به شرکتهایی هم که می خواهند در سطح جهانی فعالیت کنند کمک بیشتری خواهد کرد. تبلیغات اینترنتی روش های مختلفی دارد که هر روش آن ویژگی‌های خاص خودش را دارد و متناسب با کسب و کار مخصوص خودش است. با توجه به هدف تبلیغات، نوع محصول، ویژگی‌های مخاطبان، باید شکل متناسب تبلیغات اینترنتی انتخاب شود.

تبلیغات اینترنتی می توانند یک ارتباط دوطرفه بین تبلیغ کننده و مخاطب ایجاد ‌کنند. مخاطبان نه تنها تبلیغات را دریافت می‌کنند بلکه می توانند نظرات خود را هم بیان کنند و سوالات خود را در مورد محصولات با تبلیغ‌کنندگان مطرح کنند. تبلیغات اینترنتی با یک پیوند مستقیم، دسترسی به اطلاعات محصولات مرتبط را برای مخاطبان فراهم می‌سازد. این قابلیت باعث مبادله محصولات و افزایش تعاملات تجاری می‌شود. تبلیغات اینترنتی دارای دسترسی جهانی است و در تمام روزهای سال و تمام ساعات روز در دسترس می باشد همین موضوع است که موجب افزایش قابلیت مشاهده و گسترش بازار کسب و کار ها می‌شود.

به دلیل ویژگی های دیجیتالی، تبلیغات اینترنتی دارای ویژگی‌های نمایش، نگهداری و به روز رسانی آسان است. کاهش فرآیند تهیه و اجرای تبلیغات از نتایج این ویژگی‌ها به حساب می آید.  تبلیغات اینترنتی به دلیل ماهیت دیجیتالی، از قابلیت ردگیری و اندازه‌گیری بالایی برخوردار است. از روشهای گوناگونی برای ردگیری، ارزیابی عملکرد و سنجش اثربخشی تبلیغات اینترنتی استفاده می‌شود. در این نوع از تبلیغات بعد از نمایش آگهی می‌توان بلافاصله فروش را هم انجام داد.

انواع ارائه تبلیغات اینترنتی

کسب و کار ها بعد از طراحی وبسایت با ارائه محتوای ارزشمند و مهم برای مخاطبین خود، ترافیک سایت خود را افزایش می دهند. تلاش اصلی مدیران سایتها معمولا به فراهم آوردن مطالب جالب، جهت افزایش ترافیک سایت شود. همچنین می توانند خدمات متنوعی را برای مخاطبین فراهم می‌آورند، که از آن جمله می‌توان به فراهم آوردن امکان استفاده از ایمیل، شبکه های اجتماعی و یا پیغام رسان‌ها مثل تلگرام، واتساپ و ... اشاره کرد. در این روش میزان موفقیت سایت به کیفیت خدمات ارائه شده بستگی دارد چون که تعداد استفاده کنندگان از این خدمات با میزان کسب درآمد تبلیغاتی این شرکتها رابطه مستقیم دارد.

امکان جستجو در میان سایتهای گوناگون هم جزو روش های تبلیغات اینترنتی است و طبقه‌بندی سایتها بر اساس محتواهای تولیدی انجام می شود و خدماتی را به کسانی که در جستجوی موضوع یا مطلب خاصی می‌باشند ارائه می‌نمایند.

افرادی که ابزارهای تبیغاتی سنتی را برای محصولات خود مناسب نمی‌دانند، می‌توانند از تبلیغات بنری هم برای گسترش نام شرکت خود بیش‌ترین بهره را ببرند. کلید موفقیت افرادی که فعالیت‌هایشان ارتباط تنگاتنگی با شبکه اینترنت دارد، گنجاندن بنرها در وب سایتهایی است که به نحوی با موضوع تبلیغ آنها مرتبط هستند. دیدن تبلیغات بنری یک شرکت از سوی مشتریان، چه با کلیک بر روی آنها همراه باشد و چه نباشد، در معروف کردن نام شرکت با هزینه‌ای اندک، نقشی باور نکردنی دارد. بطور کلی بنرها به دو شکل ثابت و متحرک طراحی می‌شوند. بنرها بدلیل هزینه کم در طراحی و پست از متداول‌ترین اشکال تبلیغات اینترنتی به شمار می‌آیند.

همانطور که مشخص است فروشگاه و یا تبلیغات بیلبوردی تنها بخش محدودی از مردم را با محصول و یا خدمات شما آشنا می کنند. این امر باعث می شود تا محصول و یا خدمتی که ارائه می دهید مشتریان و متقاضیان کمتری داشته باشد. به علاوه تبلیغات در سطح شهر کمتر مورد توجه قرار می گیرد. چون که افراد با هدف مشخصی به این تبلیغات توجهی ندارند. اما تبلیغات در گوگل نتیجه ای بهتر را برای کسب و کار شما رقم خواهد زد. در صورتی که شما به وسیله تبلیغات در گوگل محصول و یا خدمات خود را به اشتراک بگذارید، با تعداد بیشتری از مردم مواجه خواهید شد. چرا که در روز میلیون ها نفر از گوگل بازدید می کنند و متناسب با نیاز خود جست و جوهایی را انجام می دهند. در واقع شما با تبلیغات در گوگل بیشتر در معرض دید قرار خواهید گرفت. علاوه بر آن بیشتر مخاطبان شما، افرادی هستند که به دنبال هدفی مشابه با محصول شما و یا خدمتی که ارائه میدهند، جست و جو هایی را انجام می دهند.

آقای تبلیغ